Comments Off on 1. liga piłkarska: Najciekawiej w Radzionkowie

Spotkanie siódmego w tabeli Ruchu Radzionków z prowadzącym ŁKS Łódź zapowiada się jako najciekawsze wydarzenie 26. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi.
Piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Ruchem Radzionków Fot. Artur Kraszewski
Piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Ruchem Radzionków Fot. Artur Kraszewski /Newspix.pl

ŁKS awansował na pozycję lidera dzięki zwycięstwu walkowerem nad GKP Gorzów Wlkp. Zespół gości w Wielki Czwartek nie dotarł do Łodzi i choć Wydział Gier PZPN formalnie jeszcze wyniku nie zweryfikował, to – jak twierdzi jego szef Wojciech Jugo – “sprawa jest oczywista i ŁKS można doliczyć trzy punkty”.

Na własnym stadionie “Cidry” to jednak bardzo niewygodny rywal. W tym sezonie w Radzionkowie wygrał tylko Górnik Polkowice i to po golu w ostatniej minucie gry. Z kolei łodzianie są niepokonani od 20 sierpnia, kiedy ulegli w Poznaniu Warcie 1-4.

Drugie w tabeli – dwa punkty straty do ŁKS – Podbeskidzie podejmie Pogoń Szczecin. Przed sezonem oba zespoły były wymieniane w gronie kandydatów do awansu, ale życie zweryfikowało prognozy. O Ekstraklasę walczą tylko “Górale”, a celem “Portowców” jest utrzymanie na jej zapleczu.

Do czołowej dwójki systematycznie zbliża się Flota Świnoujście, która wiosną zdobyła najwięcej punktów z całej ligi – 17. Piłkarzy trenera Petra Nemca, którzy do Podbeskidzia tracą sześć punktów, czeka wyjazd do Kluczborka na mecz z tamtejszym MKS. Na własnym stadionie ten zespół doznał tylko jednej porażki (z Piastem Gliwice).

Comments are closed.