Comments Off on Zagraniczne gwiazdy Ekstraklasy w swoich reprezentacjach

Autorem pięknej bramki w spotkaniu z Szwecji z Mołdawią był pomocnik Cracovii – Alexandru Suvorov. Reprezentant Mołdawii nie mógł być jednak w pełni usatysfakcjonowany, gdyż było to tylko honorowe trafienie. Szwedzi wygrali 2-1.
Arka Gdynia

Tadas Labukas – pojawił się na boisku w 74. minucie meczu eliminacji ME Litwy z Hiszpanią w Kownie (1-3) zastępując widzewiaka Darvydasa Szernasa.

Cracovia

Saidi Ntibazonkiza – zagrał w reprezentacji Burundi w grupowym meczu eliminacji Pucharu Narodów Afryki przeciwko Rwandzie. Zespół piłkarza “Pasów” przegrał 1-3.

Alexandru Suvorov – zagrał 90 minut w meczu eliminacyjnym ME Mołdawii ze Szwecją w Sztokholmie. Mołdawianie przegrali 1-2, a Suvorov w 90. minucie zdobył honorowego gola.

Zobacz bramki z meczu Szwecja – Mołdawia:

Jagiellonia Białystok

Tadas Kijanskas – strzelił samobójczego gola dla Hiszpanów w meczu eliminacji ME z Litwą w Kownie (1-3). Na boisku spędził 90 minut.

Zobacz bramki z meczu Litwa – Hiszpania:

Andrius Skerla – 90 minut w meczu Litwy z Hiszpanią.

Ermin Seratlić – zagrał w towarzyskim meczu reprezentacji młodzieżowej Czarnogóry z Macedonią. Czarnogórcy przegrali w Podgoricy 0-1.
Korona Kielce

Sander Puri – Estończyk spędził tylko 29 minut w spotkaniu z Serbią (1-1) i opuścił boisko z powodu kontuzji.
Lech Poznań

Luis Henriquez – zagrał przez 85 minut w reprezentacji Panamy w towarzyskim meczu z Kubą rozegranym w Hawanie. Zespół lechity wygrał 2-0.
Lechia Gdańsk

Vytautas Andriuskevicius – zagrał w wygranym 2-0 towarzyskim spotkaniu z litewskiej reprezentacji U-20 z Białorusią w Pińsku. W 65. minucie został ukarany czerwoną kartką.

Abdou Razack Traore – zadebiutował w reprezentacji Burkina Faso w meczu eliminacyjnym Pucharu Narodów Afryki przeciwko Namibii. Jego drużyna wygrała 4-0, a Traore na boisku pojawił się w 72. minucie.
Polonia Warszawa

Dmitrij Riekisz – zagrał ostatnie 30 minut w meczu młodzieżowej reprezentacji Białorusi z Hiszpanią (1-1) rozegranym w Alcala de Henares. W 76. minucie polonista zdobył wyrównującego gola.
Wisła Kraków

Siergiej Pareiko – bronił w eliminacyjnym meczu Estonii z Serbią w Tallinnie. Spotkanie rozgrywane było w koszmarnych warunkach atmosferycznych. Murawa zasypana była śniegiem. Wiślak nie miał szans na skuteczną interwencję po strzale Marko Pantelicia w 39. minucie.

Zobacz bramki z meczu Estonia – Serbia:

Andraż Kirm – Słoweniec zagrał 90 minut w meczu eliminacji ME z Irlandią Północną w Belfaście (0-0).

Cwetan Genkow – zagrał 90 minut w towarzyskim spotkaniu Bułgarii z Cyprem. Przyczynił się do zwycięstwa Bułgarów 1-0 asystując przy bramce Martina Petrowa.

Osman Chavez – zagrał 90 minut w towarzyskim spotkaniu Hondurasu z Chinami przegranego 0-3.

Michaił Siwakow – zagrał 90 minut w spotkaniu reprezentacji młodzieżowej Białorusi z Hiszpanią. Mecz rozegrany w Alcala de Henares zakończył się remisem 1-1. Wiślak został ukarany żółtą kartką.
Widzew Łódź

Darvydas Szernas – zagrał przez 74 minuty w meczu eliminacji ME Litwy z Hiszpanią w Kownie (1-3).

Mindaugas Panka – 90 minut w meczu Litwy z Hiszpanią.

Riku Riski – zagrał drugą połowę w przegranym przez Finlandię 0-2 meczu towarzyskim z Portugalią w Aveiro.
Zagłębie Lubin

Dominykas Galkevicius – zagrał przez ostatnie sześć minut w meczu eliminacyjnym ME Litwy z Hiszpanią w Kownie (1-3).

Comments are closed.